Scoala 20

Home

Revista "Aripi spre cunoaștere"

Dragi elevi, stimați părinți și colaboratori,

 

Vă mulțumim pentru implicarea și seriozitatea dovedite pe parcursul relizării revistei noastre, "Aripi spre cunoaștere"!

Învățarea și educația nu se conturează doar în context școlar, ci permanent și pretutindeni, în medii formale, dar și informale și nonformale. Astfel, elevii sunt motivați, în acest context editorial, să dobândească singuri informațiile necesare.

Revista Școlii "Tudor Vladimirescu" dovedește, printr-o învățare activă, colaborarea dintre elev - dascăl și părinte, o premisă "a formării personalității elevilor și a pregătirii pentru integrarea într-o societate bazată pe cunoaștere".

 

Vă dorim succes în continuare!

Cu respect și apreciere, coordonatorii revistei "Aripi spre cunoaștere". 

 

Revista "Aripi spre cunoaștere"

 

Sunteți aici:Home STIRI Revista "Aripi spre cunoaștere"