LUNA DECEMBRIE- O LUNĂ A BUCURIEI LA ȘCOALA NOASTRĂ

În perioada sărbătorilor de iarnă, elevii școlii noastre au participat la multe activități interesante. Au știut să se bucure, dar să aducă bucurii și altor copii aflați în dificultate.

Iată care sunt aceste activități:
Excursii :
Excursie la București-vizită la Palatul Parlamentului și vizionarea spectacolului Zâna Oglinjoară, la Circul Globus.
Excursie la Bușteni- vizită la Mănăstirea Sinaia, activități recreative pe pârtia Clăbucet

Serbări în așteptarea lui Moș Crăciun: clasele pregătitoare și clasele I, clasa a II a A și aVI a A(Trupa de teatru EPIC) și s-au costumat la Carnavalul fulgilor de nea

Campania Dăruind vei dobândi!- în cadrul căreia elevii au învățat că pot face bucurii și altor semeni ai lor:

• - au donat jucării în cadrul campaniei Bucuria Crăciunului inițiată de Fundația Lumină în suflet
  • - au donat bani
  • - au desfășurat activități de antreprenoriat cu scopul adunării unor sume de bani pe care i-au transformat în daruri pentru colegii lor aflați în dificultate.
  • - au participat la acțiunea organizată de Asociația părinților copiilor cu autism din Argeș cumpărând obictele confecționate de acești copii, părinți și voluntari.

Îi felicităm și le mulțumim tuturor elevilor, părinților și cadrelor didactice care au contribuit la derularea acestei campanii.

Sunteți aici:Home Activitati LUNA DECEMBRIE- O LUNĂ A BUCURIEI LA ȘCOALA NOASTRĂ