LET’S DO IT ROMANIA! LA SCOALA GIMNAZIALA “TUDOR VLADIMIRESCU”

“JUDETUL ARGES MAI CURAT DATORITA MIE!”
a stat astazi pe buzele fiecaruia dintre cei 24 de voluntari de la scoala noastra, care au raspuns apelului facut de Primaria Pitesti in cadrul proiectul Let’s do it Romania!, proiect ce urmareste responsabilizarea oamenilor fata de mediul inconjurator.

Echipati cu manusi si saci menajeri, elevii participanti au parcurs, timp de 2 ore, cartierul Tudor Vladimirescu colectand peste 20 de saci de deseuri. Prin actiunea lor, au vrut sa dea un exemplu tuturor colegilor si sa arate ca isi doresc un mediu curat pentru o viata sanatoasa.
Alaturi de ei s-au aflat doamnele profesoare Sima Camelia si Brebulet Aurora, precum si un grup de 6 parinti ai elevilor clasei a II a A.
Felicitari tuturor voluntarior si multumiri parintilor, un model pentru copiii lor!

Iata numele elevilor participanti:
ANDREESCU ANDREI ALEXANDRU , CÎRSTEA ALEXIA ELENA, CODREA ANDREI VLADIMIR, CONGHILETE EDUARD FLORIAN IONUŢ, COSTIN ALEXANDRU ADRIAN, FIERĂSTRĂU IVONA, IVĂNOIU TEODORA DIANA, LAZĂR IONUŢ DANIEL, MOCANU DELIA MĂDĂLINA, UNGUREANU RADU ILIE, RUSEA MARIA DANIELA, SIMINEA DIANA ANA MARIA, NEGOI ŞTEFAN ALEXANDRU, GEORGESCU FELIX MIRCEA, POPA COSMIN, FIERASTRAU MIRUNA, JUNGHIATU STEFAN, GARAGAU GEORGIANA, LUCIAN ANCUTA, BARASCU ANA, COCRIS ROBERT, DINU SAMIR, TIMIS CRISTINA, SANDU ANDREI PAUL.

Sunteți aici:Home Activitati LET’S DO IT ROMANIA! LA SCOALA GIMNAZIALA “TUDOR VLADIMIRESCU”