Scoala 20

SAPTAMANA LEGUMELOR SI FRUCTELOR DONATE

„Săptămâna legumelor şi a fructelor donate” este o campanie desfășurată de către I.S.J. Argeș în perioada 28 octombrie – 1 noiembrie 2013.

Această campanie s-a desfăşurat în cadrul Stategiei Naţionale de Acţiune Comunitară (SNAC) şi a implicat 357 de voluntari din Școala Gimnazială “Tudor Vladimirescu” Pitești.
În această săptămână au fost colectate în cele două locaţii ale şcolii noastre aproximativ 1 000 kg de fructe şi legume, în cantităţi semnificative fiind: mere, cartofi, ceapă, morcovi, ardei,țelină, vază. S-au colectat şi cantităţi mai mici de fructe, precum: portocale, banane, pere, gutui şi pere.
Întreaga cantitate colectată s-a donat către Spitalul de Pediatrie Argeş, conform procesului verbal încheiat între şcoala noastă şi instituţia mai sus amintită (nr. înregistrare Şcoala Tudor Vladimirescu: 1974 D din 31. 10.2013; nr. înreg. Spitalul de Pediatrie: 7063 din 1.11. 2013), proces-verbal semnat de domnul director al şcolii şi doamna Adela Silveanu, director îngrijiri al spitalului.

Coordonator: prof. Sima Camelia Zoica

 

Oferta Ars Libri noiembrie 2013

Sunteți aici:Home Activitati SAPTAMANA LEGUMELOR SI FRUCTELOR DONATE